2017 Worldlawn Power Equipment WYS36FS600VL
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    Features may include:
    • 32", 36", 48" or 52" Walk-Behind or Stand-On lawnmower
    • 8-gauge steel floating deck
    • Powered by Kawasaki FX730V or FS600V engines
    • Dual pumps & wheel motors on 48" and 52" models
    • Fold-up operator platform to convert to walk behind and allow more units on trailers
    • Remote Discharge Control (RDC) is an option on 32" and 36" models
    • Height adjustment knob for a precise cut on 32" and 36" models