2024 Beaver Valley Supply Co CID4C5-88
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    Cammond 4C5 Box Blades
    • Tool to remove tailboard locking pins and built up debris.
    • Holder for tool and tailboard locking pins welded on mast.
    • Butterfly style bracket at top and bottom of scarifier beam for added shank wear and support.
    • Heavy clevis type tailboard locking system with 3/4″ easy to remove pin.
    • Brackets welded to the front back plate to provide reinforcement for front cutting edge.
    • 1 3/8″ hook with 3″ block shank bar locking system.
    • Mast wraps around three sides of main beam.
    • We will powder coat to match most common tractor colors at no additional cost.
    Info
    Industry
    Agriculture
    Make
    Beaver Valley Supply Co
    Model
    CID4C5-88
    Trim
    Base
    Year
    2024
    MSRP
    N/A
    Category
    Agriculture Equipment
    Subcategory
    Miscellaneous Equipment
    Specs
    Width
    Working: 88" | Overall: 89"
    Height
    26"